Zajęcia dodatkowe, imprezy i wycieczki

W przedszkolu odbywają się następujące nieodpłatne zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli:

• umuzykalnienie - Małgorzata Kierzkowska, Joanna Napruszewska - Pronobis
  • kółko szachowe - Honorata Talaga
  • kółko matematyczne - Monika Troińska
  • kółko taneczne - Katarzyna Kurdziel, Honorata Talaga
  • język angielski- Angelika Cieślińska, Anna Jabłońska
  • nauka pływania dla 6 latków- instruktorzy pływania- basen "Delfin"
  • zajęcia z gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej- Grażyna Karolak
  • zajęcia logopedyczne- Sławomira Perz, Małgorzata Pawlak, Patrycja Zielezińka, Magdalena Trawińska
  • terapia pedagogiczna- Anna Wiertelak

Przedszkole, na życzenie rodziców (prawnych opiekunów) organizuje naukę religii dla grupy nie mniejszej niż 7 osób.

Naszym atutem jest organizacja wielu ciekawych uroczystości i wycieczek dostosowanych do wieku dzieci.

Odwiedzamy zakłady usługowe, biblioteki, szkoły, planetarium, leśniczówki, straż pożarną.
Uczestniczymy w spektaklach teatralnych, seansach kinowych, odwiedzamy wystawy i muzea.
Bierzemy udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących dzieci. Pomagamy także bezdomnym zwierzętom w schronisku.

W przedszkolu gościmy mi.
muzyków z Filharmonii Kaliskiej , aktorów i innych artystów ,oraz  ciekawych ludzi.
Szczególnie mile widzianymi gośćmi w naszym  przedszkolu są rodzice i dziadkowie , którzy oprócz codziennych spotkań mogą uczestniczyć w wyjątkowych dniach jakimi są DZIEŃ BABCI I DZIADKA, DZIEŃ MAMY I TATY, jasełka, balik karnawałowy , festyn rodzinny, zajęcia otwarte ,oraz andrzejki.

Przedszkole jest także organizatorem Konkursu Recytatorskiego oraz konkursu "Mam Talent"
dla dzieci z ostrowskich przedszkoli.