Wycieczka do Poznania

Data publikacji:

W środę 17 października dzieci z grup IV i V odwiedziły stolicę Wielkopolski. Pobyt w Poznaniu rozpoczął się od wizyty w Rogalowym Muzeum Poznania. Tam dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których poznały recepturę i składniki używane do produkcji rogali świętomarcińskich, wysłuchały legendy o św. Marcinie i powstaniu  rogali, wspólnie uczestniczyły w wypieku tych regionalnych smakołyków. Dzieci poznały także elementy poznańskiej gwary, dowiedziały się co to szneka z glancem oraz szczun i mela. Na zakończenie pobytu w Muzeum wszyscy obejrzeli multimedialną prezentację o historii  Poznania oraz smakowali pyszne rogaliki. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał „Certyfikat Czeladnika”. Następnie przedszkolaki udały się na spacer po Starym Rynku, na którym mogły zobaczyć piękne, zabytkowe kamienice, Ratusz, fontanny oraz pomnik Bamberki. Jednak to, na co dzieci najbardziej czekały to poznańskie koziołki. W samo południe wszystkie dzieci spojrzały na wieżę ratuszową i z radością odliczały dwanaście tryknięć koziołków. To był bardzo ciekawy wyjazd, który przybliżył dzieciom historię Poznania oraz zapoznał z tradycjami, które kultywowane są w Naszym Regionie. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do przedszkola.