W pracowni świątecznych bombek

Data publikacji:

20 listopada, w okresie przedświątecznym, dzieci z grup V i X udały się na wycieczkę do fabryki bombek i ozdób choinkowych "Lotos" w Nowej Obrze. Dzieci zostały przeniesione w baśniowy świat dekoracji świątecznych, zapoznały się z cyklem produkcyjnym powstawania szklanej bombki, brały udział w krótkiej lekcji chemii i dowiedziały się, co to próba lustra srebrowego (reakcja Tommera i Tollensa). Dzieci mogły  również zobaczyć kunszt ręcznego formowania bombek, jak w manufakturze z XVIII wieku. Następnie udały się do sklepu, gdzie na półkach znajdowały się błyszczące i kolorowe bombki w różnych formatach i rozmiarach m.in. figurki zwierząt i bohaterowie znanych bajek. Na zakończenie wizyty w fabryce bombek każdy przedszkolak otrzymał bombkę z własnym imieniem. Dzieci pełne radości i unoszącej się wokół magii nadchodzących świąt wróciły do przedszkola :)