W pracowni świątecznych bombek

Data publikacji:

W okresie przedświątecznym 20.11.2019 roku dzieci z grup V i X udały się na wycieczkę do fabryki bombek i ozdób choinkowych "Lotos" w Nowej Obrze. Zostały przeniesione w baśniowy świat dekoracji świątecznych. Zapoznały się z cyklem produkcyjnym powstawania szklanej bombki. Brały również udział w krótkiej lekcji chemii i dowiedziały się co to, próba lustra srebrowego( reakcja Tommera i Tollensa). Dzieci mogły zobaczyć kunszt formowania baniek ręcznie jak w manufakturze z XVIII wieku. Po czym udały się do sklepu gdzie, na półkach znajdowało się królestwo kolorowych, połyskujących bombek o różnych formatach,   kształtach ,błyszczących figurek zwierząt i różnych bohaterów z bajek. Na koniec otrzymały swoją bombkę z własnym imieniem. Pełne radości i unoszącej się wokół magii nadchodzących świąt wróciły do przedszkola:):):).