Dzień kolorowej skarpetki

21 marca to nie tylko pierwszy Dzień Wiosny. Jest to również Dzień "Kolorowej Skarpetki", który związany jest ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa.
Na zajęciach prowadzonych we wszystkich grupach dzieci dowiedziały się, czym jest Zespół Downa, skąd wywodzi się jego nazwa i że dwie różne skarpetki to symbol niedopasowania genotypowego występującego u osób z zespołem Downa.
Na znak solidarności z osobami dotkniętymi tą wadą w dniu 21 marca dzieci założyły dwie różne skarpetki. Teraz już wiedzą, że „inny” nie znaczy gorszy!
Ponadto została zorganizowana akcja charytatywna "Skarpetki - kolorowy dar" polegająca na zbiórce skarpetek dla dzieci z pleszewskiego Domu Dziecka.
W sumie udało nam się zebrać 270 par skarpetek! Dziękujemy za pomoc i wsparcie Rodzicom, a także naszym wychowankom.