Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "MAGICZNA MOC BAJEK"

Data publikacji:
W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole uczestniczyło w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”, czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.

Głównym celem Projektu było promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Projekt  był realizowany od października 2020 roku do maja 2021 roku w sześciu grupach przedszkolnych: I, II, III, VI, VII i IX. Poprzez literaturę, działania aktywizujące i dobranocki z dawnych lat wprowadzono dzieci w świat wartości takich jak: szacunek, przyjaźń, tolerancja, sprawiedliwość, solidarność, piękno, uczciwość, odwaga, pokojowość, odpowiedzialność i mądrość.

Bajkowa podróż do świata wartości okazała się wspaniałą przygodą, a w nagrodę otrzymaliśmy certyfikat, dyplomy i podziękowania.

Niech nasza przyjaźń z książkami trwa jak najdłużej!