XXII Olimpiada Sportowo-Zdrowotna

Data publikacji:
26 października odbyła się XXII Olimpiada Sportowo-Zdrowotna dla przedszkolaków organizowana przez oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowie Wielkopolskim.
Nasze przedszkole reprezentowało dziesięcioro dzieci z grup V, VI i VII: Lena Fengler, Oliwia Kępas, Adam Kruszyk, Maja Kupczyk, Szymon Młotek, Mateusz Napierała, Kamil Penar, Tobiasz Ręk, Maja Skrzypczak i Filip Wojtasiak.
Dzieci wraz z opiekunami Panią Aleksandrą Jankowską oraz Panią Martyną Mittmann wzięli udział w sportowej rywalizacji, która wymagała nie tylko sprawności fizycznej, ale również precyzji, szybkości i zręczności.
Zawodnicy musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach z wykorzystaniem piłki (bieg z piłką, bieg z piłką i jej jednoczesnym podrzucaniem, toczenie piłki), a także konkurencji polegającej na pokonywaniu toru przeszkód. Cała drużyna poradziła sobie znakomicie!
Rywalizacja z reprezentantami ostrowskich przedszkoli była pełna pozytywnych emocji, ale również zaangażowania, dlatego też każda z drużyn po zakończeniu wszystkich konkurencji otrzymała pamiątkowy puchar oraz dyplom.
Gratulujemy wszystkim, małym i dużym, zwycięzcom i dziękujemy za udaną zabawę!