Podróż do Krainy Pełnej Zdrowia

Miniony tydzień w grupie V przebiegł pod hasłem „Dbamy o zdrowie”, ponieważ przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu, kształtując umiejętności i postawy sprzyjające zdrowiu, możemy ułatwić im zdrowy styl życia. W tym celu nasze przedszkolaki – starszaki, z zaangażowaniem przystąpiły do zadań promujących zdrowie.

Na początku tygodnia wykonały plakaty, które pokazały, co wpływa pozytywnie i negatywnie na nasze zdrowie.
W ramach realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas” dzieci rozmawiały o tym co robić, aby powietrze było czyste i zdrowe. Aby przybliżyć tematykę zajęć, dzieci z grupy V waz ze swoimi koleżankami i kolegami z grupy VI wybrały się na wycieczkę na Piaski - Szczygliczka w celu przejścia Ścieżki Zdrowia oraz Ścieżki Edukacyjno-Ekologicznej „Ostrów smogowi mówi NIE!". Na dziewięciu tablicach przedszkolaki zobaczyły informacje dotyczące walki z niską emisją dwutlenku węgla, a także zaczerpnęły wiedzę na temat recyklingu, czasie rozkładu odpadów, a więc i konieczności ich segregacji.
Finałem przedsięwzięcia promującego zdrowie było spotkanie z ratownikiem medycznym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną funkcję pełni lekarz, pielęgniarka i ratownik medyczny. Dowiedziały się również w jaki sposób należy dbać o higienę i zdrowie poprzez odpowiednie odżywianie, ubieranie się oraz aktywność fizyczną, a także dbanie o bezpieczeństwo. Dzieci poznały techniki opatrywania ran, a także wzięły udział w instruktażu z udzielania pierwszej pomocy.

Zrealizowane zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i dostarczały dużej wiedzy na temat zdrowego stylu życia.