Warsztaty stomatologiczne

24 listopada dzieci z grup V, VI, VII i VIII wzięły udział w warsztatach stomatologicznych poprowadzonych przez dyplomowaną higienistkę Panią Dianę Dudę z PROFI-DENTAL.

Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach składających się z dwóch części.
W pierwszej części dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat zdrowych i niezdrowych produktów spożywczych oraz sposobów dbania o higienę jamy ustnej, w czym pomagał im Smok Bartuś.
W drugiej części dzieci zamieniły się w małych stomatologów, którzy musieli zająć się swoimi pacjentami. Dzieci doknały przeglądu jamy ustnej, wykonały zabieg prawidłowego szczotkowania, nitkowania, a nawet lakierowania i plombowania.
Każde z dzieci otrzymało zestaw "małego stomatologa" oraz dyplom ukończenia warsztatów.