Wycieczka do Fabryki Bombek Bożonarodzeniowych

25 listopada dzieci z grup V, VI i VII wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Bożonarodzeniowych „LOTOS - duo” w Koźminie Wielkopolskim.

Na początku wycieczki dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek na temat powstawania ozdób świątecznych, a następnie przechodząc przez kolejne działy fabryki poznały tajniki oraz etapy ich produkcji. Pierwszym z etapów zwiedzania była hala, w której pracownicy fabryki nad palnikami ogniowymi rozgrzewali szkło, a następnie ustami wydmuchiwali bańki. Kolejnym etapem było srebrzenie i farbowanie bombek oraz ich polerowanie. W niezwykle bajkowym miejscu, jakim jest dekoratornia, przedszkolaki miały okazję przyglądać się kolejnemu etapowi, tj. nanoszeniu na bombki przepięknych wzorów oraz kolorowego brokatu, dzięki czemu szklane ozoby nabrały wyjątkowego wyglądu.
Na zakończenie wycieczki dzieci podziwiały różnorodne świąteczne ozdoby w sklepiku, a na pamiątkę dostały bombki z własnym imieniem.

Dzięki zwiedzaniu tak magicznego miejsca, wróciliśmy do przedszkola w świątecznych nastrojach.