Dzień Robala w grupie piątej

Dzień Robala – pierwszy raz obchodziliśmy takie święto w naszym przedszkolu. W grupie V jest chłopiec, który ma wyjątkowe hobby, a mianowicie zbieranie i hodowanie różnych robaków, węży, jaszczurek, itp. Uznałyśmy, że warto zwiększyć świadomość na temat roli insektów w życiu człowieka, ale także pokazać, że wcale nie muszą być one takie groźne. Filip wraz ze swoimi rodzicami pokazał niektóre okazy, omówił jak żyją, czym się żywią, jakie mają pozytywne i negatywne cechy. Był to idealny moment, aby poznać niektóre odmiany zwierząt, które do tej pory dzieci widziały tylko na fotografii lub w Zoo. Tutaj mogły zobaczyć je z bliska, a nawet dotknąć. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Mai i Panu Szymonowi Jonczakowi, a przede wszystkim Filipowi za dzień pełen wrażeń i podzielenie się swoją pasją do egzotycznych zwierząt.