Wycieczka do Arboretum Leśnego

Data publikacji:
Dnia 04.06 grupy 5 i 6 latków wzięły udział w wycieczce autokarowej do Arboretum Leśnego im. Prof. S. Białoboka w Stradomi przy Nadleśnictwie Syców. Dzieci miały okazję w pięknych okolicznościach przyrody wziąć udział w grze terenowej, która polegała na zebraniu pieczątek w różnych miejscach arboretum. Przy okazji dowiedziały się jakie rośliny są pod ochroną, jak wyglądają budki lęgowe, przeszły się tunelem w ukrytej ścieżce leśnej. Dla przedszkolaków zorganizowany został również pokaz umiejętności łuczników pani Wiesławy i pana Jana Napruszewskich z Klubu Stara Stajnia Stradomia Wierzchnia a także sami mogli sprawdzić się w strzelaniu do celu. Po nakarmieniu gigantycznych karpi sami poczuli się głodni dlatego z wielką przyjemnością dzieci zjadły kiełbaskę z grilla i pyszną zupkę. Powrót do przedszkola upłynął dzieciom na śpiewaniu piosenek.