Zajęcia dodatkowe, imprezy i wycieczki

W przedszkolu odbywają się następujące nieodpłatne zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli w miarę możliwości organizacyjnych placówki:
  • język angielski - Aleksandra Jankowska, Angelika Staszak, Magdalena Trawińska, Anna Zaworska, Roksana Brzezińska
  • zajęcia logopedyczne - Sławomira Perz, Patrycja Zielezińka, Magdalena Trawińska,
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - Anna Wiertelak, Magdalena Trawińska, Monika Troińska

Przedszkole, na życzenie rodziców (prawnych opiekunów) organizuje naukę religii dla grupy nie mniejszej niż 7 osób

Naszym atutem jest organizacja wielu ciekawych uroczystości i wycieczek dostosowanych do wieku dzieci. Odwiedzamy zakłady usługowe, biblioteki, szkoły, planetarium, leśniczówki, straż pożarną. Uczestniczymy w spektaklach teatralnych, seansach kinowych, zwiedzamy wystawy i muzea. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących dzieci. Pomagamy także bezdomnym zwierzętom w schronisku.

W przedszkolu gościmy m. in. muzyków z Filharmonii Kaliskiej, aktorów i innych artystów oraz ciekawych ludzi. Szczególnie mile widzianymi gośćmi w naszym  przedszkolu są rodzice i dziadkowie, którzy oprócz codziennych spotkań mogą uczestniczyć w wyjątkowych dniach, jakimi są DZIEŃ BABCI I DZIADKA, DZIEŃ MAMY I TATY, Jasełka, Balik Karnawałowy, Festyn Rodzinny, zajęcia otwarte oraz Andrzejki.

Przedszkole jest także organizatorem konkursu "Mam Talent", Logopedyczno-Plastycznego oraz Międzyprzedszkolny Festwial Piosenki Angielskiej "Christmas on the stage" dla dzieci z ostrowskich przedszkoli.