Zajęcia dodatkowe, imprezy i wycieczki

W przedszkolu odbywają się następujące nieodpłatne zajęcia dodatkowe prowadzone  przez nauczycieli w miarę  możliwości organizacyjnych placówki:

• umuzykalnienie - Małgorzata Kierzkowska, Joanna Napruszewska - Pronobis
  • kółko szachowe - Honorata Bogusiewicz
  • kółko matematyczne - Monika Troińska
  • kółko taneczne - Katarzyna Kurdziel, Honorata Bogusiewicz
  • język angielski- Angelika Staszak, Anna Zaworska, Natalia Rybicka, Magdalena Trawińska, Aleksandra Jankowska
  • nauka pływania dla 6 latków- instruktorzy pływania- basen "Delfin"
  • zajęcia z gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej- Grażyna Karolak
  • zajęcia logopedyczne- Sławomira Perz, Patrycja Zielezińka, Magdalena Trawińska
  • terapia pedagogiczna- Anna Wiertelak, Magdalena Trawińska, Monika Smarsz

Przedszkole, na życzenie rodziców (prawnych opiekunów) organizuje naukę religii dla grupy nie mniejszej niż 7 osób.

Naszym atutem jest organizacja wielu ciekawych uroczystości i wycieczek dostosowanych do wieku dzieci.

Odwiedzamy zakłady usługowe, biblioteki, szkoły, planetarium, leśniczówki, straż pożarną.
Uczestniczymy w spektaklach teatralnych, seansach kinowych, odwiedzamy wystawy i muzea.
Bierzemy udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących dzieci. Pomagamy także bezdomnym zwierzętom w schronisku.

W przedszkolu gościmy m. in.
muzyków z Filharmonii Kaliskiej , aktorów i innych artystów ,oraz  ciekawych ludzi.
Szczególnie mile widzianymi gośćmi w naszym  przedszkolu są rodzice i dziadkowie , którzy oprócz codziennych spotkań mogą uczestniczyć w wyjątkowych dniach jakimi są DZIEŃ BABCI I DZIADKA, DZIEŃ MAMY I TATY, Jasełka, balik karnawałowy , festyn rodzinny, zajęcia otwarte ,oraz Andrzejki.

Przedszkole jest także organizatorem Konkursu Recytatorskiego oraz konkursu "Mam Talent"
dla dzieci z ostrowskich przedszkoli.