Turniej wiedzy z pierwszej pomocy dla dzieci 5-letnich

27 maja w naszym przedszkolu odbył się „Turniej wiedzy z pierwszej pomocy dla dzieci 5-letnich”.
W turnieju wzięli udział przedstawiciele grupy IV - Hanna Witek, Bruno Bończyk, Wojciech Pernak, grupy V - Dagmara Wachowiak, Aleksander Leśniczak, Filip Wojtasiak oraz grupy VII -  Agata Zaradna, Lilia Płókarz, Wiktor Łukaszewski.
Przygotowania do tego wydarzenia poprzedzone były zajęciami na podstawie książki „Myszka w paski i Pierwsza Pomoc”.
Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, co zostało nagrodzone.
Podsumowaniem zabawy były zajęcia z ratownikami medycznymi Mariuszem Ratajczakiem i Jakubem Bogusiewiczem. Panowie pokazali dzieciom, jak udzielać pierwszej pomocy w praktyce.
Bardzo dziękujemy za ich obecność i mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna naszych dzieci będzie zachętą do nauki praktycznej.