Wycieczka do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej

21 września dzieci z grupy III i X wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Ostrowie Wielkopolskim.
Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć różnego rodzaju wozy strażackie, a także sprzęt pożarniczy.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem przeznaczonym do akcji ratunkowych na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich dzieci było również wejście do wozu strażackiego oraz możliwość przymierzania hełmu prawdziwego strażaka.
Specjalnie dla dzieci strażacy zainscenizowali ćwiczebne wezwanie do akcji - dzieci usłyszały alarm, a po chwili zobaczyły strażaków zjeżdżających po rurze.
Wycieczka była bardzo ciekawa i wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci, a także pozwoliła na wzbogacenie ich wiedzy na temat zawodu strażaka.
Serdecznie dziękujemy sympatycznym Panom Strażakom za poświęcony czas i przybliżenie zawodu strażaka, a tacie Zuzi Kołodziej z grupy III za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.