Jesienią sady się rumienią...

8 października dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę do ogrodu Państwa Olejnik.
Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakimi są sad i ogród, obserwacja prac wykonywanych jesienią, poznanie warzyw, owoców i różnych gatunków drzew owocowych.
W ogrodzie dzieci i panie powitała Pani Ewa, która oprowadziła gości i opowiedziała kilka ciekawostek o różnego rodzaju owocach i warzywach. Dzieci miały okazję degustować dary sadu i ogrodu, ale w nieco inny sposób, ponieważ robiły to z zawiązanymi oczami.
Jesień to czas wykopków, o czym przedszkolacy mieli szansę się przekonać poprzez samodzielne wykopanie ziemniaków. Mieli również okazję spróbować wielkopolskich „pyr” wyciągniętych wprost z ognisku z dodatkiem "gziki" lub kiełbaski.
Dzieci przy słonecznej pogodzie korzystały z wielu atrakcji, jakie zostały dla nich zorganizowane: rywalizacja sportowa (wyścigi w workach, przeciąganie liny), gry na świeżym powietrzu i zabawy w ogrodzie, dzięki czemu na ich twarzach gościły radość i uśmiech.
Serdecznie dziękujemy Państwu Olejnik za zaproszenie i zorganizowanie wielu atrakcji oraz cenne lekcje na temat owoców i warzyw rosnących w sadzie i w ogrodzie.